O firmie

ARKONA Laboratorium Farmakologii Stomatologicznej to polska firma farmaceutyczna specjalizująca się w produkcji materiałów stomatologicznych, którą założył lekarz stomatologii Grzegorz Kalbarczyk. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w podlubelskim Nasutowie.

Na rynku działamy od 1997 r. Naszym znakiem rozpoznawczym są innowacyjne produkty, które ułatwiają pracę stomatologom. Od 2003 r., jako jedyni w Polsce, wytwarzamy kompozytowe materiały do wypełnień i rekonstrukcji zębów.

Wszystkie nasze produkty powstają w ścisłej współpracy z najwyższej klasy lekarzami stomatologami oraz polskimi chemikami. Posiadamy własny zakład produkcyjny z laboratorium badawczo-rozwojowym, sieć dystrybucji oraz 5 stałych przedstawicielstw handlowych na terenie Unii Europejskiej oraz w Azji.

Ponadto jesteśmy członkiem Polskiego Naukowo -Technicznego Towarzystwa Eksploatacyjnego, niezależnego stowarzyszenia skupiającego specjalistów z obszaru nauki i przemysłu, a także zdobyliśmy następujące certyfikaty:

 

Oprócz działalności komercyjnej ARKONA od wielu lat wspiera studentów medycyny, młodych lekarzy i naukowców, fundując nagrody, stypendia i przekazując materiały do doświadczeń i prac naukowych. Organizujemy również coroczny Konkurs na Najlepszego Studenta Stomatologii i jesteśmy aktywnym uczestnikiem akcji charytatywnych oraz sponsorem wydarzeń kulturalnych.

Ogromny wpływ ma sukces ARKONY mają nasi Klienci, którzy dzieląc się z nami swoimi opiniami, motywują nas do regularnego poszukiwania nowszych i stale udoskonalanych rozwiązań w obszarze produktów stomatologicznych.