Artykuły i przypadki kliniczne

Krótki przegląd metod uzupełnienia pojedynczych i mnogich braków zębowych

W obecnych czasach posiadanie własnego uzębienia przestaje być przywilejem dostępnym dla pewnych osób. Wzrost świadomości zdrowotnej społeczeństwa oraz wykreowanie przez wszechobecne media pozytywnej mody na zdrowy i piękny uśmiech sprawiły, że ludzie chcą takowy posiadać. Odpowiednia higiena jamy ustnej, profilaktyka oraz zabiegi stomatologiczne stosowane przez dentystów umożliwiają posiadanie własnego, naturalnego uzębienia do bardzo późnego wieku. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn pacjent straci część, bądź całość swych zębów wtedy lekarz dentysta wykorzystując takie gałęzie wiedzy stomatologicznej jak protetyka, ortodoncja, chirurgia, czy stomatologia zachowawcza jest w stanie przywrócić mu maksymalnie estetyczny i funkcjonalny stan.

Więcej...

BDTA Annual Conferencje Killashe Irlandia

Raport z corocznego zjazdu Brytyjskiej Stomatologicznej Izby Handlowej BDTA. 19-20 czerwca, w pięknym irlandzkim zamku Killashee odbył się kolejny, coroczny zjazd BDTA. Nasza firma ARKONA jest pośrednio członkiem tego związku, zostaliśmy więc na zjazd zaproszeni i chętnie z tego zaproszenia skorzystaliśmy. Postanowiłem opisać to wydarzenie nie tylko ze względu na urodę miejsca konferencji , ( jest godne polecenia jako cel wyjazdów na weekend czy wakacje: www.killasheehouse.com ) ale przede wszystkim ze względu na tematy toczonych tam dyskusji, którym miałem okazję się przysłuchiwać.

Więcej...

Profilaktyka próchnicy

Autor artykułu dzieli się swoimi wieloletnimi doświadczeniami z dziedziny profilaktyki próchnicy w zakresie lakowania zębów. Omawia zalety i wady produktów do lakowania stosowanych dawniej i nowoczesnych materiałów. Podkreśla wagę lakowania, jako zabiegu niebolesnego i skutecznego w walce z próchnicą.

Więcej...