Kampania LAKOWANIE

 

Ostatnio z ogromnym entuzjazmem rozpoczęliśmy Kampanię na rzecz przybliżenia rodzicom celu i potrzeby zabiegu lakowania zębów ich pociech.

Stan uzębienia dzieci w Polsce – prawdziwy czerwony alarm! Ostatnie raporty i publikacje dotyczące próchnicy pokazują naszą słabą (dramatyczną wręcz) pozycję na tle Europy. Główną przyczyną takiej sytuacji są nie tylko zaniedbania higieny jamy ustnej, ale również niewłaściwa lub niedostateczna profilaktyka lekarska. Ponadto pacjenci nie są świadomi tego, że skuteczne zabezpieczenie zębów jest (w przypadku pierwszych zębów stałych, tzw. „szóstek”) zabiegiem refundowanym! Lakowanie zębów to jeden z najlepszych, najszybszych i najmniej kosztownych sposobów na ochronę zębów. Potwierdzają to liczni eksperci, coraz częściej sygnalizujący narastającą skalę problemu.

 

Jak działamy?

Odwiedzamy placówki edukacyjno-wychowawcze a w każdej z nich wywieszamy kolorowy poster „Lakowanie”. Jednocześnie wychowawcy otrzymują od nas materiały informacyjne, które są udostępniane podczas spotkań z rodzicami.

 

Co nas motywuje?

Dwa główne cele przyświecające naszym działaniom to:

– uświadamianie rodziców odnośnie skali i konsekwencji problemu występowania próchnicy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym;

– informowanie o możliwości wykonywania części zabiegów bezpłatnie, w ramach umowy gabinetu stomatologicznego z NFZ.

Odwiedź również: www.lakowanie.pl

Czytaj również: super szybki, super wydajny LAK SZCZELINOWY